Zapojujeme se květnové výzvy Do práce na kole

10. 3. 2022

Každým rokem v květnu nechávají tisíce zaměstnanců z celé České republiky auto doma a vyráží do práce na kole nebo pěšky. Proč? Protože se zapojují do výzvy Do práce na kole. Ani my letos nezůstaneme stranou. Jsme vášniví cyklisti, máme rádi náš region a záleží nám na kvalitě životního prostředí nejen v něm. Účastí zároveň přispíváme v několika ohledech chytrému regionu, který se snažíme rozvíjet.

Akce Do práce na kole nepodporuje rozvoj chytrého regionu jen v otázce šetrnosti k životnímu prostředí a udržitelné mobilitě. V rámci akce jsou sbírána data z pohybu cyklistů, koloběžkářů, chodců a běžců, která mohou následně využívat města a obce pro plánování bezpečných tras. Data mohou například poukázat na místa, kde raději cyklisté sjíždějí z cyklostezky na silnici nebo kterým místům se cyklisté nebo chodci z důvodu nebezpečí vyhýbají.

Do akce se zapojují firmy a obce. Každá registrovaná firma se navíc přihlásí pro statistické účely k jedné z účastnících se obci. Naježděné kilometry firmy budou připočteny k této obci. Obce našeho kraje se do akce příliš nezapojují. Jedinou vlaštovkou v našem regionu je město Cheb, které se akce účastnilo už dvakrát. Počtem účastníků, ale také množstvím ušetřených emisí CO2 přitom nebylo zdaleka poslední. Vzhledem k tomu, že je nám Cheb geograficky i srdcem nejblíže, budeme jako organizace soutěžit pod městem Cheb a doufáme, že ho v letošním ročníku pomůžeme vytáhnout na žebříčku všech zúčastněných obcí ještě výš. Zároveň budeme rádi, když se v našem kraji do soutěže zapojí i další firmy nebo obce. Více o soutěži naleznete na internetových stránkách https://www.dopracenakole.cz/.


Heatmapa dopravy v rámci Do práce na kole v Jihlavě

A jak jsme na tom s účastí? Do soutěže se nás za naši agenturu přihlásila téměř polovina zaměstnanců (přesněji 7), a to rozhodně nejsme všichni z Karlových Varů. Zaměstnanec s nejkratší vzdáleností bude do práce na kole jezdit necelých 5 kilometrů, naopak ti nejodvážnější plánují překonávat při cestě na kole i více než 15 kilometrů. Tak nám držte nám palce, ať nám v květnu přeje počasí a moc nemokneme!

Pokud se chcete také zapojit, tak pro vás máme důležitou informaci. Čím dříve se registrujete, tím levnější startovné získáte a tím dřív obdržíte startovní balíček s tričkem. Ano, na cestách nás poznáte v tématickém tričku akce :)


Zapojujeme se květnové výzvy Do práce na kole
Všechny aktuality
Vize

Být profesionální organizací směřující k dlouhodobé prosperitě
Karlovarského kraje, přístupnou k požadavkům regionu,
odpovědnou vůči svým partnerům a otevřenou novým podnětům.