Time for business: Jak to chodí v reálném podnikání?

20. 12. 2023

Jak to chodí v reálném podnikání? To se středoškoláci dozvídají od lokálních podnikatelů díky projektu Time for business.

Letošní rok odstartoval jedinečný projekt, který prostřednictvím besed s mladými podnikateli z kraje motivuje středoškoláky k založení vlastního podnikání. Na projektu Time for business Karlovarská agentura rozvoje podnikání spolupracuje s inovačním centrem INION a Regionální kanceláří agentury CzechInvest v Karlových Varech.  

V únoru proběhlo první setkání na Střední škole stravování a služeb v Karlových Varech. Studentům přišel svůj podnikatelský příběh představit Patrik Pažďora z kavárny Pinkie Boyz. V březnu následoval další seminář, tentokrát pro studenty 3. ročníků oboru Cestovní ruch na Obchodní akademii, vyšší odborné škole cestovního ruchu a jazykové škole v Karlových Varech, s Martinem Špalkem, spolumajitelem incomingové cestovní agentury In Travel. Dubnová beseda se odehrála na půdě Střední živnostenské školy v Sokolově pod vedením Adély Mikschikové alias Camerawomen, podnikající v oblasti fotografování a natáčení videí.

V rámci podzimního běhu jsme se s Time for business vypravili na Střední odbornou školu Karlovy Vary, kde svůj podnikatelský příběh představil Valdemar Bezouška z Paint Point, na Střední lesnickou školu Žlutice, kde studenty inspirovala Nikola Al Haboubi Florianová z Něžné pivoňky a na Střední uměleckoprůmyslovou školu Karlovy Vary, kde naše kolegyně z inovačního centra INION představily zcela nový koncept projektu.

V příštím roce plánujeme naše setkávání se studenty obohatit o workshopy zaměřené na podporu začínajících podnikatelů. Do budoucna tedy budeme školám nabízet výběr mezi setkáním s podnikateli a workshopem pro začínající podnikatele, případně kombinaci těchto dvou možností.

Zájem ze strany škol je velký. Pokud by i vás zajímalo více informací nebo byste rádi přihlásili do projektu vaši školu, neváhejte kontaktovat naši projektovou manažerku Vendulu Šnajdrovou (vendula.snajdrova@karp-kv.cz, +420720201949).  

Time for business: Jak to chodí v reálném podnikání?
Všechny aktuality
Vize

Být profesionální organizací směřující k dlouhodobé prosperitě
Karlovarského kraje, přístupnou k požadavkům regionu,
odpovědnou vůči svým partnerům a otevřenou novým podnětům.