Time for business propojí místní podnikatele a středoškoláky i v následujícím školním roce

13. 6. 2023

Ve spolupráci s Inovačním centrem Inion a regionální kanceláří CzechInvest jsme na jaře tohoto roku spustili projekt Time for business, jehož cílem je prostřednictvím besed s místními podnikateli motivovat středoškolské studenty k tomu, aby neodcházeli z kraje a také jim ukázat, že vlastní podnikání je jednou z cest, kterou se lze v pracovním životě vydat.

Během jarního běhu se nám podařilo uspořádat tři besedy, a to pro studenty ze Střední školy stravování a služeb v Karlových Varech, Obchodní akademie, vyšší odborné školy cestovního ruchu a jazykové školy v Karlových Varech a Střední školy živnostenské v Sokolově. Tyto besedy vedli Patrik Pažďora z kavárny Pinkie Boyz, Martin Špalek z cestovní agentury InTravel a Adéla Mikschiková alias Camerawoman. Prostřednictvím těchto sezení jsme oslovili přibližně 80 studentů a ohlas byl velmi pozitivní. Na všech zúčastněných školách se podařilo předběžně domluvit pokračování seminářů pro další obory v příštím školním roce.

Kromě již zmíněných škol registrujeme zájem i od dalších škol z regionu, na které se s projektem Time for business chystáme v příštím školním roce. Podnikatele vybíráme výhradně z Karlovarského kraje, aby měli ke studentům blízko a aby byli schopni popsat nástrahy podnikání specificky z našeho regionu.

Přes léto si náš projekt dopřeje zasloužené volno a na podzim se těšíme na pokračování!


Time for business propojí místní podnikatele a středoškoláky i v následujícím školním roce
Všechny aktuality
Vize

Být profesionální organizací směřující k dlouhodobé prosperitě
Karlovarského kraje, přístupnou k požadavkům regionu,
odpovědnou vůči svým partnerům a otevřenou novým podnětům.