Příměstský tábor „PELMEL pro malé vědátory“

29. 7. 2021

V rámci Podpory nadaných dětí, našeho pilotního projektu, byl v týdnu od 12. do 16.července 2021 zrealizován příměstský tábor. Celá akce se nesla v duchu objevování, poznávání a sbírání nových informací, ale i navázání nových přátelství, zábavy a zkušeností. A právě proto byla tato akce nazvána PELMEL pro malé vědátory – Prázdninové Exkluzivní Lázeňské Mimořádné Edukační Léto.

V pondělí byl na programu workshop Vividbooks v Galerii Supermarket WC. Program byl zaměřený na uměleckou tvorbu. V dopoledním bloku jsme si pustili ukázky různých druhů animací od nejstarších až po ty nejmodernější. Potom i děti vyrobily své osobní placky. Po obědě, v odpoledním bloku byl program věnován přímo vlastní animaci.

V úterý jsme měli připravený program na Hvězdárně v Karlových Varech. Účastníci se rozdělili do 3 skupin, které se v činnosti prostřídaly. Jedna skupina se věnovala lepení modelu rakety, druhá absolvovala přenášku o vesmíru a vyzkoušela si let v simulátoru a třetí ……..no i pohyb je pro astronauta důležitý – takže les, procházka, borůvky, houby a hlavně běhání, skákání a radost z volnosti a přírody.

Ve středu jsme měli velmi zajímavou návštěvu, úžasnou Ivet z Ludotéky. No a jestli chcete vědět, co to je, tak tedy – bibliotéka je půjčovna knih a ludo znamená hry. Takže k nám přijela ze Zlína, kde má půjčovnu her. Děti si vyzkoušely různé druhy her, zažily spoustu zábavy i poučení, napětí i smíchu. A jednu skvělou hru si odnesly domů jako dárek.

Ve čtvrtek jsme na návštěvu pro změnu vyrazili my. Na programu byla Techmánie v Plzni. Moc se nám vše líbilo, ale nejvíc nás ohromila komentovaná projekce noční oblohy v planetáriu.

V pátek byl poslední den a na ten musel být samozřejmě speciální program. A komentovaná prohlídka Karlových Varů očekávání nejen splnila, ale i předčila. Dozvěděli jsme se věci známé i neznámé o pramenech, o karlovarských památkách, osobnostech i zajímavostech. No a se známým karlovarským umělcem, hercem, bavičem, mistrem mluveného slova a ambasadorem Viktorem Brauneiterem to vlastně ani jinak nešlo.

Celá týdenní akce e velmi povedla. Odezva od rodičů, lektorů i organizátorů akce byla velmi kladná. A co bylo nejdůležitější, reakce mladých účastníků tábora byla skvělá. O tom svědčí jejich skvělé reakce.

Projekt Nadané děti bude rozvíjet talentované děti v průběhu podzimních workshopů. Pro více informací sledujte www.karp-kv.cz.


Příměstský tábor „PELMEL pro malé vědátory“
Všechny aktuality
Vize

Být profesionální organizací směřující k dlouhodobé prosperitě
Karlovarského kraje, přístupnou k požadavkům regionu,
odpovědnou vůči svým partnerům a otevřenou novým podnětům.