Pomáháme obcím s pokrytím vysokorychlostním internetem a sítěmi GSM

3. 5. 2024

Karlovarská agentura rozvoje podnikání převzala nově od března 2024 organizaci schůzek se starosty obcí Karlovarského kraje a zástupcem Broadband Competence Office ČR (BCO) k pokrytí vysokorychlostním internetem a sítěmi GSM v jednotlivých částech obcí.

Z mapy Internetu se může zdát, že na území Karlovarského kraje převažovala na konci roku 2022 rychlost internetu do 300 Mbit/s. I v takto pokrytých obcích jsou bohužel části, kde takové připojení není a výjimkou nejsou ani obce s “rychlostí” do 30 Mbit/s či místa bez připojení a signálu od všech velkých operátorů.  

Během března a dubna jsme se proto na obecních úřadech se starosty a jejich týmy, konkrétně v Oloví, Kraslicích, Krajkové a v Nejdku, jednali o možnostech pokrytí zmíněných obcí vysokorychlostním internetem. Na setkáních byla přítomna také ředitelka Centra regionálního rozvoje pro Karlovarský kraj Lenka Kyrianová, aby zástupcům navštívených měst a obcí představila aktuální dotační tituly nejen pro oblast digitálního rozvoje.

V květnu plánujeme ve schůzkách pokračovat a nabídnout naši pomoc dalším obcím. Zavítat chceme do Třebeně, Odravy, Milhostova, Poustky a Okrouhlé. Schůzky budou pokračovat po celý rok, abychom pomohli co nejvíce obcím v kraji.

O projektu BCO

Projekt Broadband Competence Office ČR (BCO) byl zřízen Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR (MPO) za účelem podpory rozvoje vysokorychlostního internetu. Je součástí celounijního konceptu Evropské komise na podporu dosažení cílů EU Digital Agenda.


Pomáháme obcím s pokrytím vysokorychlostním internetem a sítěmi GSM
Všechny aktuality
Vize

Být profesionální organizací směřující k dlouhodobé prosperitě
Karlovarského kraje, přístupnou k požadavkům regionu,
odpovědnou vůči svým partnerům a otevřenou novým podnětům.