Podzim ve znamení vzdělávání zaměstnanců s Czechitas

19. 10. 2022

Ve spolupráci s Czechitas jsme připravili podzemní vlnu jednodenních kurzů pro zaměstnance firem z Karlovarského kraje. Kurzy jsou pro účastníky ZDARMA a budou probíhat ONLINE.

Proč to považujeme za důležité? Digitální dovednosti jsou v dnešní době neodmyslitelnou součástí pracovního prostředí prakticky všech zaměstnanců. Bezpečné používání počítače, vyhledávání na internetu, tvorba grafických materiálů nebo práce s online nástroji.

Kurzy a odkazy na registrační formuláře:

  • 10. 11. Úvod do G-suite - 9:00 - 14:00 - přihlásit se můžete zde.
    • Zjistíte, co vše potřebujete ke své práci online. Podíváme se na balíček, který obsahuje Gmail, sadu nástrojů pro úpravu dokumentů, tabulek, prezentací, formulářů. K tomu Disk pro bezpečné ukládání souborů, přehledný týmový Kalendář, videokonference Meet a další profesionální nástroje.
  • 15. 11. Canva - 9:00 - 16:00 - přihlásit se můžete zde.
    • Malování a PowerPoint už vám nestačí? Naučte se vytvořit díky webové aplikaci Canva plakáty, letáky a vizitky, které využijete v pracovním i osobním životě. Upravíme si i fotky a ukážeme si, co všechno jde díky šablonám vytvořit. Ale abyste si mohla vytvářet i vlastní grafiku bez šablon, podíváme se na několik principů grafiky a typografie.
  • 29. 11. Úvod do bezpečnosti - 9:00 - 16:00 - přihlásit se můžete zde.
    • Doba digitalizace je skvělá, ale má i stinné stránky jako je krádež dat, phishing nebo malware. Možná o tom ani nevíte, že jste se staly obětí útoku. Přijďte se dozvědět o aktuálních hrozbách v digitálním světě a nasajte tipy, jak útoky odhalit a ubránit se jim. Dozvíte se,co motivuje hackery, jaké informace dáváte o sobě vědět světu a kde tyto informace najdete. Ukážeme si techniky, jak se bránit, a to díky nástrojům, které jsou zdarma ke stažení. Surfovat bezpečně na internetu i užívat technologie pak pro vás bude hračka.

A o co přesně v kurzu jde a jak probíhá? Lekce jsou určeny pro zaměstnance firem, kteří chtějí nahlédnout pod pokličku daného tématu. Není potřeba žádných znalostí z oboru IT, jen vlastní počítač a chuť se naučit něco nového. Zkušení lektoři během jednodenní výuky provedou účastníky daným tématem a vyzkoušíte si vše na praktických příkladech.

Pár slov o Czechitas

Czechitas je nezisková organizace, která se již 8 let zaměřuje na vzdělání digitálních dovedností zejména pro ženy a děti (ale nejen pro ně). Czechitas pořádají jednodenní i dlouhodobé kurzy pokrývající témata od základů IT, přes datovou analýzu, tvorbu webu až po programování. V Karlovarském kraji působí od podzimu 2021.

 

1666100593-29797497518464508401742120342.jpgPodzim ve znamení vzdělávání zaměstnanců s Czechitas
Všechny aktuality
Vize

Být profesionální organizací směřující k dlouhodobé prosperitě
Karlovarského kraje, přístupnou k požadavkům regionu,
odpovědnou vůči svým partnerům a otevřenou novým podnětům.