Podpora nadaných dětí v Karlovarském kraji opět pokračuje

28. 5. 2021

Nadané děti v Karlovarském kraji to je další oblast, kterou agentura KARP podporuje. Díky situaci v posledním roce jsme se nemohli setkávat a realizovat workshopy v takové intenzitě, jak bychom si představovali a hlavně, jak by to potřebovali nadané děti. Jsme ale rádi, že v sobotu 15. května mohl konečně proběhnout další z cyklu workshopů pro podporu a rozvoj nadaných dětí. Akce se konala v zázemí sokolovského gymnázia a naši účastníci byly prvními, kdo měl možnost vyzkoušet venkovní učebnu. Workshop byl rozdělen do dvou částí – biologickou a chemickou.

Po úvodní části týkající se bezpečnosti se děti seznámily s elektronickým mikroskopem. Pro mnohé z nich to bylo první setkání s tímto zajímavým zařízením. Poté následovala jedna zajímavá aktivita za druhou.

Viděli jste někdy cibuli? No to určitě ano, ale tak, jako jsme ji viděli my, to asi ne. A sedmikrásku? Kokošku? Pryskyřník? A víte, jaké jsou rozdíly mezi vodou z kohoutku a vodou z rybníka? Za nové hluboké poznatky děkujeme Mgr. Jitce Soukupové, paní lektorce.

A co se bude dít na příštím setkání? Děti a rodiče budou poznávat co jsou karty IMAGLEE. Těšíme se!


Podpora nadaných dětí v Karlovarském kraji opět pokračuje
Všechny aktuality
Vize

Být profesionální organizací směřující k dlouhodobé prosperitě
Karlovarského kraje, přístupnou k požadavkům regionu,
odpovědnou vůči svým partnerům a otevřenou novým podnětům.