Na veletrhu URBIS v Brně představíme téma Funkční regionální inovační ekosystém jako opora měst a ob

14. 5. 2024

Červnový veletrh URBIS The Smart Cities Meetup v Brně se blíží a skvělá zpráva je, že my budeme při tom! Ředitel naší Karlovarské agentury rozvoje podnikání pan Vlastimil Veselý na URBISu vystoupí společně se zástupci Jihomoravského inovačního centra a Moravskoslezského inovačního centra v bloku Funkční regionální inovační ekosystém jako opora měst a obcí, aby nastínil problematiku daného tématu z pohledu našeho regionu.

Téma Smart Cities se stává stále důležitější součástí rozvoje českých měst, obcí a regionů. Přibývající výzvy, kterým dnes společnost čelí, si žádají hledání inovativních řešení a postupů, které jsou klíčem k zajištění udržitelného rozvoje, prosperity i kvality každodenního života.  

Mezinárodní příklady jasně ukazují, že k úspěšnému rozvoji Smart Cities a implementaci inovací do praxe dochází pouze při silné vzájemné spolupráci aktérů napříč sektory i úrovněmi. Taková spolupráce ovšem nevzniká sama od sebe, ale vyvíjí se z pravidelného setkávání, sdílení zkušeností a vzájemného učení. Právě proto se URBIS The Smart Cities Meetup v letošním roce připravuje ve spolupráci se čtyřmi ministerstvy a asi desítkou dalších institucí. Všechny důležité aktivity a informace tak budou koncentrovány v jeden čas na jedno místo.  

Vážíme si pozvání a těšíme se, že můžeme přispět také zkušenostmi z našeho regionu.  

 

URBIS The Smart Cities Meetup, veletrh chytrých řešení pro města a obce

Kdy? 4. - 6. 6. 2024

Kde? Výstaviště Brno

 


Na veletrhu URBIS v Brně představíme téma Funkční regionální inovační ekosystém jako opora měst a ob
Všechny aktuality
Vize

Být profesionální organizací směřující k dlouhodobé prosperitě
Karlovarského kraje, přístupnou k požadavkům regionu,
odpovědnou vůči svým partnerům a otevřenou novým podnětům.