Konference Duální systém vzdělávání – Budoucnost školství v Karlovarském kraji

27. 9. 2018

Počet nezaměstnaných klesá, což je samozřejmě pro ekonomiku státu do jisté míry dobrá zpráva. Je s tím však spojen jeden zásadní problém. Firmy nemohou najít na pracovním trhu dostatek kvalitní pracovní síly. V podstatě jediným zdrojem jsou tak čerství absolventi. Zde však zaměstnavatelé často naráží na stále stejný problém. Absolventi nejsou vždy připraveni tak, aby se mohli v krátké době plnohodnotně zapojit do pracovního procesu.

Řešení však existuje a je jím systém duálního vzdělávání. Pro duální systém vzdělávání platí, že teorie dál zůstává v rukách státu, praxi však zajišťují podniky, a to dle svých konkrétních potřeb. Tedy již v době vzdělávání žáků dochází k úzké spolupráci zaměstnavatelů a škol.

Pokud Vás toto téma zajímá, přijďte si poslechnout zkušenosti s touto velmi zajímavou oblastí z Německa. Též se budete moci seznámit s pilotními projekty z Moravskoslezského kraje. To vše nabízí Konference na téma DUÁLNÍ SYSTÉM VZDĚLÁVÁNÍ – BUDOUCNOST ŠKOLSTVÍ V KARLOVARSKÉM KRAJI, kterou pořádá Karlovarský kraj ve spolupráci s Karlovarskou agenturou rozvoje podnikání a Krajskou hospodářskou komorou. Konference se uskuteční dne 17. října 2018 v KC Svoboda v Chebu od 9:00. Součástí konference bude i panelová diskuse se zástupci zaměstnavatelů, středních škol, vedení Karlovarského kraje a zástupci paktu zaměstnanosti Moravskoslezského kraje.

Pozvánku naleznete zde (odkaz na přihlášení na konferenci najdete na pozvánce).

Konference Duální systém vzdělávání – Budoucnost školství v Karlovarském kraji

Soubory ke stažení

Všechny aktuality
Vize

Být profesionální organizací směřující k dlouhodobé prosperitě
Karlovarského kraje, přístupnou k požadavkům regionu,
odpovědnou vůči svým partnerům a otevřenou novým podnětům.