Jak se podniká v Karlovarském kraji? Inspirativní podnikatelské příběhy z našeho kraje zní na vlnách

27. 10. 2021

V rámci kampaně Žijeme regionem se snažíme aktivně měnit vnímání obyvatel Karlovarského kraje, vzbuzovat v nich patriotismus a hrdost na kraj, ve kterém žijí, na možnosti, které kraj nabízí, a to jak v oblasti běžného života, tak v oblastech vzdělávání, pracovního trhu i podnikání. Právě podnikání v kraji je věnováno několik dílů pořadu Náš host Českého rozhlasu Plzeň a Karlovy Vary.

„Chceme lidem přiblížit Karlovarský kraj jako kraj možností a příležitostí mimo jiné na půdě podnikání. Podnikatelskými příběhy na webových stránkách www.zijemeregionem.cz přinášíme inspiraci pro začínající podnikatele nebo pro ty, kteří o podnikání v kraji uvažují. Příklady dobré praxe táhnou, a proto ve spojení s Českým rozhlasem vidíme skvělou příležitost, jak tyto příběhy dostat k co nejvíce lidem.“, upřesňuje ředitel Karlovarské agentury rozvoje podnikání, p. o. Vlastimil Veselý.

První příběh podnikatelského úspěchu firmy Violin Schönbach byl odvysílán 30. září 2021. V něm se posluchači dozvěděli, jak se z generace na generaci předává houslařské umění, jak je možné se z automechanika stát houslařem, jak se v Lubech u Chebu dají „zlatýma českýma rukama“ vykouzlit kvalitní smyčcové nástroje známé za hranicemi nejen našeho kraje, ale také jaké jsou výhody a přednosti podnikání v Karlovarském kraji.

Druhý podnikatelský příběh představila Nikola Floriánová, majitelka ekologického květinářství Něžná pivoňka, držitelka ocenění Moneta Živnostník roku Karlovarského kraje 2021 a Srdcař 2021. Jak se Nikole podniká v Karlovarském kraji? Jaká byla její životní i podnikatelská cesta? Co ji přivedlo k ekologickému květinářství? A co to vůbec ekologické květinářství je? Tento pořad si můžete poslechnout v archívu ČRo KV ve čtvrtek 21. 10. 2021.

Inspirativním podnikatelským příběhům z Karlovarského kraje, které lze najít na www.zijemeregionem.cz/pro-koho/podnikam/seznam-podnikatelskych-pribehu/, bude následně věnováno vždy jedno dopolední vysílání v měsíci.


Jak se podniká v Karlovarském kraji? Inspirativní podnikatelské příběhy z našeho kraje zní na vlnách
Všechny aktuality
Vize

Být profesionální organizací směřující k dlouhodobé prosperitě
Karlovarského kraje, přístupnou k požadavkům regionu,
odpovědnou vůči svým partnerům a otevřenou novým podnětům.