Inspirujeme se v Hradci Králové!

4. 4. 2023

Pro inspiraci při vytváření Datového portálu Karlovarského kraje se náš tým analytiků vydal 7. 3. 2023 do Hradce Králové, kde mají s tímto tématem kolegové z Odboru analýz, podpory řízení a kontroly Krajského úřadu Královéhradeckého kraje bohaté zkušenosti. Jejich Datový portál Královéhradeckého kraje je veřejnosti přístupný od konce roku 2021 a od té doby s ním jeho tým autorů vyhrál četné ceny z oblasti inovací a chytrých měst. Díky tomu se stal často uváděným příkladem dobré praxe a my jsme rádi, že jsme se mohli nad problematikou datového portálu a sdílení dat společně sejít.

 
Kromě diskuse o samotném vývoji datového portálu a výběru vhodných technologií jsme se zabývali i využíváním konkrétních výstupů jednotlivými cílovými skupinami nebo jejich propagací. Probírali jsme i problematiku otevřených dat, jejichž lokální katalog bude nedílnou součástí plánovaného Datového portálu Karlovarského kraje. Celé setkání bylo pro nás velmi přínosné a inspirativní.


Datový portál Karlovarského kraje bude připravován v rámci projektu Smart Akcelerátor 3.0. a o jeho vývoji Vás budeme průběžně informovat.

Inspirujeme se v Hradci Králové!
Všechny aktuality
Vize

Být profesionální organizací směřující k dlouhodobé prosperitě
Karlovarského kraje, přístupnou k požadavkům regionu,
odpovědnou vůči svým partnerům a otevřenou novým podnětům.