Startovací vouchery

CO JE STARTOVACÍ VOUCHER A K ČEMU SLOUŽÍ?

Přemýšlíte o založení vlastního podnikání, ale chybí vám finanční prostředky? Máme pro vás řešení. Využijte možnost získání tzv. startovacího voucheru, který má za cíl podpořit rozvoj podnikatelského prostředí v Karlovarském kraji a motivovat obyvatele kraje k založení vlastního podnikání.

1691392479-2168681201374636867549062048.jpg


KDO, KDY A O KOLIK MŮŽE ŽÁDAT?

O podporu mohou formou voucheru požádat mikropodniky s maximálně deseti zaměstnanci (včetně fyzických osob podnikajících) a stářím firmy do 5 let od zápisu do živnostenského/obchodního rejstříku.

Příjem žádostí o startovací vouchery bude spuštěn 12. 9. 2023. Na jeden projekt bude možné žádat až o 200.000 Kč. Žadatel o dotaci se stářím svého podnikání do 2 let může získat až 80% dotace. V případě firmy od 2 do 5 let je pak procentní podíl dotace o 10% nižší, tedy 70%.

NA CO LZE STARTOVACÍ VOUCHERY VYUŽÍT?

Finanční prostředky bude možné využít na úhradu investičních i neinvestičních nákladů. Podnikatel, který získá dotaci, pak musí své podnikání udržet minimálně dva roky po vyčerpání a vyúčtování finančních prostředků.

KDE ZÍSKÁTE VÍCE INFORMACÍ?

Podmínky Programu rozvoje konkurenceschopnosti Karlovarského kraje – Startovací vouchery se všemi potřebnými přílohami jsou k dispozici zde.

Pro všechny zájemce o startovací vouchery budeme pořádat webinář, během kterého představíme správný způsob vyplnění žádosti a ostatních potřebných. Termín webináře ještě upřesníme.

Kdyby vás už teď něco konkrétního zajímalo, neváhejte se obrátit na naše projektové manažerky Šárku Harušťákovou (sarka.harustakova@karp-kv.cz) nebo Kamilu Krupičkovou (kamila.krupickova@karp-kv.cz).

Vize

Být profesionální organizací směřující k dlouhodobé prosperitě
Karlovarského kraje, přístupnou k požadavkům regionu,
odpovědnou vůči svým partnerům a otevřenou novým podnětům.