Startovací vouchery

CO JE STARTOVACÍ VOUCHER A K ČEMU SLOUŽÍ?

Jste začínající podnikatel, uvažujete o podnikání, ale nemáte dostatek finančních prostředků? Máme pro Vás řešení. I v letošním roce nabízíme možnost využít ,,Startovacího voucheru“, jehož cílem je podpořit rozvoj podnikatelského prostředí v Karlovarském kraji a motivovat k založení vlastní podnikatelské činnosti.


1720440231-19206085311123412229304027681.png


KDO, KDY A O KOLIK MŮŽE ŽÁDAT?

O podporu formou voucheru mohou žádat fyzické osoby podnikající a mikropodniky s maximálně deseti zaměstnanci a stářím firmy do 3 let od zápisu do živnostenského/obchodního rejstříku.

Příjem žádostí o startovací vouchery bude spuštěn 10. 9. 2024. Na jeden projekt bude možné žádat až o 200 000 Kč. Žadatel o dotaci podnikající v délce do 2 let může získat až 80 % dotace. V případě podnikání od 2 do 3 let je podíl dotace 70 %.

NA CO LZE STARTOVACÍ VOUCHERY VYUŽÍT?

Finanční prostředky bude možné využít na úhradu investičních a neinvestičních nákladů. Podnikatel, který získá dotaci, musí udržet své podnikání minimálně 2 roky po vyčerpání a vyúčtování dotace.

KDE ZÍSKÁTE VÍCE INFORMACÍ?

Podmínky Programu rozvoje konkurenceschopnosti Karlovarského kraje ,,Startovací vouchery” se všemi potřebnými přílohami jsou k dispozici zde.

Pro všechny zájemce o startovací vouchery budeme pořádat 3. 9. 2024 seminář, kde představíme správný postup při vyplňování žádosti a dalších potřebných záležitostí.

V případě dalších dotazů, neváhejte kontaktovat projektové manažerky Romanu Černíkovou (romana.cernikova@karp-kv.cz) nebo Kamilu Krupičkovou (kamila.krupickova@karp-kv.cz).

Vize

Být profesionální organizací směřující k dlouhodobé prosperitě
Karlovarského kraje, přístupnou k požadavkům regionu,
odpovědnou vůči svým partnerům a otevřenou novým podnětům.