Do soutěže Kolonádní pohárek dorazilo 283 návrhů

20. 6. 2023

Na začátku dubna letošního roku jsme vyhlásili 2. ročník soutěže Kolonádní pohárek pro žáky základních škol Karlovarského kraje. Stejně jako první ročník realizovaný ve školním roce 2019/2020 se i ten letošní setkal s velkým úspěchem. Do soutěže dorazilo krásných 283 návrhů dekoru kolonádního pohárku!

Soutěžilo se ve dvou kategoriích. První byla určena dětem z 1. stupně základních škol a druhá žákům 2. stupně a žákům víceletých gymnázií. Celkových 283 návrhů (147 v první a 136 ve druhé kategorii) dorazilo z 26 škol.

Odborná porota, složená z karlovarské výtvarnice Lenky Sárové Malíské, která má navíc nad soutěží odborný dohled, Vlastimila Argmana, generálního ředitele společnosti Thun 1794 a.s., partnera soutěže, a Jana Samce, výtvarníka a ředitele Galerie umění Karlovy Vary, z obdržených návrhů během léta vybere 3 nejlepší z každé kategorie. Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne na Podzimních porcelánových slavnostech v září letošního roku.

Cílem soutěže je u dětí posílit povědomí o tradiční výrobě porcelánu v našem regionu a motivovat je v budoucnu ke studiu souvisejících středoškolských oborů.

Ceny do soutěže věnovala společnost Thun 1794 a.s. Soutěž je vyhlášena za podpory Karlovarského kraje.


Do soutěže Kolonádní pohárek dorazilo 283 návrhů
Všechny aktuality
Vize

Být profesionální organizací směřující k dlouhodobé prosperitě
Karlovarského kraje, přístupnou k požadavkům regionu,
odpovědnou vůči svým partnerům a otevřenou novým podnětům.